Вітання для відвідувачів нашого блогу

Люди дуже часто говорять про те, що потрібно творити добро, і тоді світ стане кращим. «За добро добром відплачують» - говорить народна мудрість.
Але чому все одно потрібно творити добро? Мабуть, тому, що це нагальна потреба людини – посміхнутися комусь, простягти руку допомоги. Допомогти перейти вулицю, зігріти змерзлого, винайти для хворих чудодійні ліки. Або просто сказати добре слово підтримки.
Ми боїмося чинити добро, тому що не впевнені, що нам за це віддячать. Хотілося б скинути ці обмеження і просто робити добро безкорисливо, не сподіваючись на вигоду. Від цього можна отримати велику, безмежну радість. Найщасливіші люди – ті, хто вміє допомагати іншим просто по волі своєї душі. І для них це так само природно, як дихати

понеділок, 14 квітня 2014 р.

ПОСПІШАЙТЕ РОБИТИ ДОБРО

         Центральною категорією моралі є добро. Добро — це вища етична цінність, робити добро — головний регулятив етичної поведінки.У реальному житті зустрічається і добро, і зло, люди здійснюють як хороші, так і погані вчинки. Уявлення про те, що в світі і в людині йде боротьба між «силами добра» і «силами зла» - одна з фундаментальних ідей, пронизливих всю історію культури.Як складається ця боротьба? Що панує в світі — добро або зло? Добра або зла людина за своєю природою?
 «Добре», — говоримо ми про те, що є приєм­ним і корисним для нас.
«Добре», — говоримо ми про те, що радує наше око.
«Добре», — говоримо ми тоді, коли по­годжуємося виконати чиєсь прохання чи ко­рисну пораду, засвідчуємо, коли нам приємно, радісно, затишно.
«Добре», — говорять нам друзі та рідні, батьки, коли ми зробили щось корисне й хороше іншим лю­дям.
Згадаймо слова та вислови, у яких є слово «до­бро» і які ніколи не зникають із мовного вжитку: «до­брого дня», «добраніч», «на все добре», «добробут».
Отже, в основі всіх наших добрих учинків лежить поняття добра. А щоб добра у світі було більше, потріб­но самим творити добро, бути добрим, говорити добрі слова, добре ставитися до інших, робити добрі справи.
КРИЛАТІ ВИСЛОВИ - МУДРІСТЬ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ
       «Те, що в нас є два ока, не полегшує нашої долі: одне око служить, щоб бачити хороші сторони життя, а дру­ге — щоб бачити погані» (Вольтер).
  • «Людина ніколи не буде доброю, доки не зрозуміє, яка вона погана або якою поганою вона могла б стати» (Честертон).
  • «Зло протистоїть добру навіть тоді, коли добро хоче допомогти тим, хто став на шлях зла» (Ч. Айтматов).
  • «Є те, що потрібно цим людям навіть більше, ніж їжа й дах над головою. Це — розуміння того, що вони комусь потрібні, хтось їх любить. Вони розуміють, що, навіть якщо їм залишилося жити всього кілька годин, їх люблять. Гос­поди, зроби нас гідними служби людям усього світу, які живуть і помирають у злиднях і голоді» (Мати Тереза).
Народна мудрість
  • Роби добро — воно дорожче золота.
  • Не одяг звеличує людину, а добрі справи.
  • Добро посієш — добро й пожнеш.
  • Добре роби, добре й буде.
  • Добре діло роби сміло.
  • До доброї криниці стежка утоптана.
  • Добрий чоловік — надійніший від кам’яному мосту.
  • Від добра добра не шукають.
  • Усе добре переймай, а зла уникай.